Projekty ogrodów

Jak projektujemy Nasze ogrody?

Do każdego projektu przywiązujemy szczególną uwagę. Dbamy o detale i o nowoczesne rozwiązania, dopasowując styl ogrodu do potrzeb jego użytkowników. Tworząc projekt poszukujemy balansu między prostotą a bogactwem, między luksusem a zabawą i miedzy pięknem a praktycznością. Wszystkie te czynniki, dobrane w odpowiednich proporcjach, tworzą przed naszymi oczami przestrzeń po brzegi wypełnioną zielenią i ciekawą architekturą. Miejsca przydomowej ciszy, spokoju i harmonii. Zobacz na co zwracamy uwagę projektując i realizując Twój ogród marzeń.

 

Inwentaryzacja działki

Zanim zaczniemy przerysowywać nasze wyobrażenia na papier, dokładnie zbadamy Twoją działkę pod kątem właściwości gleby, nasłonecznienia i ułożenia terenu. Te czynniki mają decydujący wpływ na rozłożenie poszczególnych elementów, tak by ogród pozostał piękny przez cały rok. W pierwszej kolejności dokonamy analizy terenu. W niektórych przypadkach wystąpi konieczność wyrównania powierzchni, by w przyszłości ułatwić prace ogrodowe. Następnie zbadamy strukturę gleby i dowiemy się w jakie składniki jest uboga, a w jakie bogata. Posiadając już bardziej szczegółową wiedzę na temat właściwości terenu, będziemy mogli przystąpić do przygotowywania dla Was projektu.

Styl i kompozycja ogrodu

Atrakcyjny ogród musi być przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb. Codziennie tworzymy wyjątkowe aranżacje, lecz najważniejsze jest by projekt przypadł właśnie Tobie do gustu. Ogród to miejsce w którym nie raz wydarzą się ważne i unikatowe chwile, dlatego my dbamy o pełen indywidualizm w kreowaniu Twojej zielonej przestrzeni. Poznamy Twoje marzenia i zainteresowania. Dowiemy się nie co o Twojej osobowości i wspólnie zaplanujemy Twój ogród. U nas będziecie mogli przebierać w różnych stylizacjach – od romantycznych po minimalistyczne. Skomponujemy Twój ogród tak by podkreślał urodę domu i był jednocześnie praktyczny. Przeniesiemy Twoje sny do rzeczywistości.

Strefy ogrodu

Dobry projekt ogrodu zakłada istnienie kilku podstawowych stref ogrodowych. Możemy wybierać i dowolnie łączyć dane strefy, pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji. Z pewnością w każdym ogrodzie musi znaleźć się miejsce na tak zwaną strefę reprezentacyjną. Odpowiada ona za efekty wizualne i jest wizytówką posesji. W końcu tworzymy ogrody po to, by zachwycać się pięknem i dorodnością kwiatów. Tutaj najczęściej tworzy się okazałe kwietniki lub skalniaki, które przykują uwagę wszystkich. Bardzo ważne jest by odpowiednio urządzić także strefę wypoczynku biernego, gdzie przesiadując godzinami na eleganckich meblach, będziemy podziwiać uroki natury. Dodatkowo, przy dużej powierzchni ogrodu, możemy pomyśleć o strefie wypoczynku aktywnego, gdzie będziemy mogli uprawiać sporty, a także o strefie użytkowej, gdzie stworzymy mały ogród warzywny.

Dobór roślin do ogrodu

To kwintesencja naszej pracy. Każdy z nas oczekuje na moment, w którym będzie mógł popisać się znajomością świata roślin. Dobieranie kolorów, zapachów i rodzaju roślin to czysta przyjemność. Oczywiście najważniejsze jest by dobrać rośliny odpowiednio do warunków gleby i Waszych możliwości pielęgnacyjnych. Sprawdzając poziom pH ziemi dowiadujemy się jakie rośliny się przyjmą, a o jakich możemy zapomnieć. Jeśli nie macie zbyt dużo czasu na opiekę nad ogrodem, zaproponujemy Wam takie gatunki drzew, krzewów i kwiatów, które są łatwe w uprawie. Dokonamy selekcji roślin pod względem kolorów, wielkości i struktury tak, by stworzyć przestrzeń magiczną, a nie pstrokatą.

Dobór architektury ogrodowej.

Projektowanie nie kończy się na zabawie z roślinnością. Szczególnego charakteru nadają inne elementy dekoracyjne, które powszechnie nazywamy architekturą ogrodową. Są to tarasy, chodniki, oczka wodne i rzeźby tworzone z takich materiałów jak kamień, granit, beton, metal i drewno. Elementy te podkreślają urodę ogrodu i ładnie współgrają z naturą. Od wielu lat są niezbędną cząstką pomysłu zagospodarowania przestrzennego i często występują samodzielnie, tworząc małe cuda projektowe. Architektura ogrodowa musi być także użyteczna. Odpowiednio zaaranżowana poprawia komunikacje w ogrodzie i atrakcyjnie wypełnia jego przestrzeń.

Twój projekt ogrodu

Piękne ogrody to za każdym razem wymagające projekty. My uwielbiamy zlecenia ambitne i wyzywające, w których możecie poznać nasze umiejętności. Każdy ogród jest wyjątkowy, ponieważ bije w nich serce właścicieli. Dom otoczony ładny i eleganckim ogrodem staje się dużo bardziej atrakcyjny, a chwile w nim spędzone pozostają w naszej pamięci na długo. Jeśli poszukujecie ciekawych rozwiązań przestrzennych możecie na nas liczyć. Ogrody to nasza pasja.