Ogród inspirowany Japonią

Opis projektu

Miejsce: Ciechocinek
Powierzchnia: 950m2
Rok realizacji: 2015

Ten projekt zrodził się z fascynacji japońską sztuką ogrodową. Minimalistyczny i nowoczesny, aczkolwiek bogaty w intensywnie zielone rośliny ogród stanowi idealne połączenie dwóch, często skrajnych koncepcji – piękna i użyteczności. Górujące nad kamiennym podłożem drewniane Bramy Księżycowe delikatnie podkreślają urodę dobranych roślin. To prawdziwy ogród marzeń.
W tym projekcie wykorzystaliśmy najlepsze i naturalne elementy. Podłoże powstało z połączenia naturalnego kamienia, drewna i drobnego żwirku, który uzupełnia przestrzeń między kwiatową. Dobraliśmy roślinność, tak by współgrała z otoczeniem i była atrakcyjna przez cały rok. Zasadziliśmy między innymi zimozielony bukszpan, fioletową werbenę patagońską, nowoczesne trawy oraz pochodzące z Japonii grujeczniki i klony. Całość oprawiliśmy w drewniane elementy, które elegancko dopełniają efekt wizualny.
W tym małym ogrodzie znalazło się miejsce na ognisko, otoczone kwitnącymi zawilcami i ostróżkami, z uroczymi, drewnianymi ławeczkami . Ponadto stworzyliśmy altanę z wystrojem w stylu kraju kwitnącej wiśni. Ciemne ratanowe meble i naścienny rysunek, przedstawiający japoński krajobraz, tworzą wyjątkową kompozycje..